خبرگزاری کرمان امین
پایگاه خبری اجتماعی و فرهنگی

موافقت با تأسیس یک مدرسه نمونه دولتی دیگر در بردسیر

مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرد

به گزارش کرمان امین به نقل فارس، رضا رضایی بعد از ظهر روز ۲۴ اردیبهشت ماه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری که با حضور استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: برای ارتقاء و توانمندسازی نیروهای شاغل در مدارس غیر دولتی استان در تابستان سال جاری با هماهنگی حوزه علمیه، دانشگاه فرهنگیان و شورای موسسان مدارس غیر دولتی کلاس‌های ضمن خدمت برگزار می‌شود که هزینه این کلاس‌ها ۴۰ درصد بر عهده خود معلمان و ۶۰ درصد بر عهد موسس است.

وی عنوان کرد: گزینش معلمان که در مدارس غیر دولتی مشغول به تدریس می‌شوند باید تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید در اول مهرماه انجام شده باشد و نیروی‌های بدون گزینش به هیچ عنوان در مدارس غیر دولتی نمی‌توانند فعالیت داشته باشند.

رضایی تصریح کرد: در زمینه تامین آب و برق و … معاون عمرانی استاندار پیگیری لازم را انجام خواهد داد و ما مشکلی در زمینه آب و برق و گاز و … در مدارس نخواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: با درخواست تاسیس دو مدرسه نمونه دولتی در شهرستان‌های بردسیر و ارزوئیه موافقت شده است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید دستگاه‌های مختلفی مانند علوم پزشکی استان، استانداری، مدیرکل اجتماعی استانداری، تامین اجتماعی و … با ما همکاری لازم را داشته باشند، ابراز داشت: قرار شد با همکاری همه این دستگاه‌ها کلاس‌های آموزشی برای توانمندسازی مشاوران مدارس تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید برگزار شود.

وی در زمینه سهمیه استخدام بومی‌گزینی نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیز گفت: کلانتری‌ها برای تایید بومی بودن فرد برای استخدام در آموزش و پرورش باید یک برگه را تایید کنند که در این زمینه اعتراضاتی داشتیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای رفع این مشکل جلسه‌ای با فرماندهی انتظامی استان برگزار کنیم و به یک راهکار خوب در این زمینه برسیم تا در سهمیه بومی‌گزینی عدالت رعایت و حقی از کسی ضایع نشود.

رضایی ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی جدید ۲۰ درصد به هزینه‌های کلاس‌های فوق برنامه مدارس هیئت امنایی و غیر دولتی استان افزوده خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.